2015

AKCE, SOUTĚŽE, VÝLETY a JINÁ DOBRODRUŽSTVÍ

v tomto roce :-)

Podrobný přehled aktivit si můžete prohlédnout ve výročních zprávách ZDE

 

 

Děkujeme všem dárcům a "Ježíškům", kteří se z dobré vůle podíleli na tom, aby naše děti měly hezké a spokojené Vánoce. Přejeme Vám všem do Nového roku hodně štěstí a úspěchů.

 

Děkujeme zaměstnancům Krajského úřadu MSK za vánoční dárky pro děti z našeho dětského domova.

 

Nabízíme možnost podpořit náš dětský domov v projektu Nadačního fondu Albert hlasováním na webových stránkách

https://www.nadacnifondalbert.cz/akce/hlasovani-verejnosi-o-podpore-projektu-v-krajich


PROJEKT č. 7
Rozvoj talentu a nadání
Dětský domov a Školní jídelna Budišov nad Budišovkou
Individuální podpora vzdělávacích a sociálních potřeb... zobrazit více »

 

Zúčastnili jsme se:

 

Bubnování na djembe s Ivo Batouškem - Ostrava Hrabová 7.11.2015

Malá školička bubnování na africké bubny - djembe - s kamarády z dětského domova v Ostravě - Hrabové.

Setkání  pro děti připravil profesionální bubeník, lektor a muzikoterapeut Ivo Batoušek, leader a zakladatel bubenické skupiny JUMPING DRUMS.  Pomocí  příběhu, imaginace a improvizace se děti naučily jednoduchou společnou skladbu, přičemž cílem  nebylo profesionální zvládnutí bubenické techniky či rytmu, ale zejména společný prožitek a  vnímání hudby.  Ostatně mottem  Batouškovy bubenické školy je: Vše již dávno umíte! My vám jen pomůžeme si vzpomenout.

DAVID a TALENT LA SOPHIA

David (10) se 22.6.2015 v Praze zúčastnil výběrového kola Talent La Sophia 2015 – fotbal. Byl velmi šikovný a po zvážení a vyjádření všech ambasadorů postoupil dále mezi vybrané finalisty. La Sophia je obecně prospěšná společnost, jehož zakladatelkou a ředitelkou je zpěvačka a herečka Yvetta Blanarovičová, podporuje hudebně a sportovně talentované děti z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin.

pozvanka_2015

V červenci 2015 (od 12. 7. do 22. 7. 2015) se David zúčastnil  soustředění pro vybrané finalisty /mimořádně talentované děti z dětských domovů a soc. znevýhodněných rodin/ mezinárodního projektu Talent La Sophia 2015. Na letní akademii se letos probojovalo 22 dětí za oblast hudby a 26 dětí za oblast fotbalu. Všechny děti museli absolvovat náročná výběrová kola, která se konala jak v ČR, tak na Slovensku. Samotná letní akademie opět probíhala ve sportovním komplexu hotelu S-centrum Benešov, kde mají děti k dispozici širokou škálu sportovnišť a hudebních sálů. Hudebně talentované děti absolvovaly pěvecké hodiny, výuku teorie, taneční a kondiční tréninky, zdokonalovaly se v jazykových znalostech. Vše pod vedením Yvetty Blanarovičové, Michala Davida a výběru čtyř nejlepších muzikantů z ČR. Sportovně talentované děti absolvovaly čtyřfázové, někdy I pětifázové tréninky za přítomnosti ambasadorů: Tomáše Ujfalušiho (býv.hráč Atletico Madrid a Galatasaray Turecko), Marka Jankulovského (AC Miláno), Stanislava Vlčka ( vedoucí družstva SK Slavia Praha), Jiřího Strnada ml. (trenér U9 SK Slavia Praha), Antonína Baráka ( trenér mládeže FK Příbram), Františka Straky (trenér a býv. Československý reperezentant), Pavla Hoftycha ( trenér repre U18) a trenérů české reprezentace – U16 – Aleše Čvančary a Václava Černého – U15. V rámci tréninkového plánu sportovně talentované děti absolvovaly kondiční tréninky v posilovně a na sále s kondičními trenéry, a také spinning pod vedením trenéra Pavla Chomáta.

  Náhled ke článku Poděkování B4K z MH Ondrášek

BEATS FOR KIDS - obrazy "graffiťáků" pro děti z DD Budišov nad Bud.

Velké poděkování Veronice a celému týmu z Beats for Kids - všechna plátna už mají své místo!

Více informací o projektu na:

https://www.beats4kids.cz/novinky/graffiti-online-drazba/

 

13.9. Budíšek Cup 2015 – turnaj dětských domovů v malé kopané 

V neděli 13.9. jsme uspořádali na hřišti v Dětském domově 9. ročník tradičního turnaje v malé kopané Budíšek Cup 2015 pro děti z dětských domovů z celého Moravskoslezského kraje. Letos vyšlo snad úplně vše. Krásné počasí, báječná atmosféra, dobré výkony a účast 9 týmů a více než 60 hráčů. Naši kluci postupně vyhrávali všechna utkání a stopku jim vystavila až finálová prohra. Obsadili tak hezké 2.místo a stříbrný pohár zůstal v Budišově. V miniturnaji hráčů do 12.let porazili naši malí fotbalisté 2x tým z Fulneku a vyhráli tak svůj první zlatý pohár, ze kterého měli velkou radost. Zaslouženě vyhrál Nový Jičín, i když dobrých týmů a favoritů bylo jistě mnohem víc.

Dík patří všem hráčům, trenérům, rozhodčím a organizátorům.

FOTOGALERIE       VÝSLEDKY         

1.9.2015

NAŠI NOVÍ ŠKOLÁCI - VÍTÁNÍ PRVŇÁČKŮ :-)

11.-23.srpna 2015  LETNÍ TÁBOR BARNOV

Jako každý rok jsme i letos uspořádali ve VVP Libavá u vodní nádrže Barnov letní tábor pro děti z našeho dětského domova a z DD v Ostravě – Hrabové. Tématem celotáborové hry byl „pravěk“. Pět týmů mohlo každý den změřit síly v nejrůznějších táborových soutěžích a hrách, lukostřelbě, střelbě ze vzduchovky, v plavání a potápění nebo plavbě na člunech. Nezaháleli jsme ani ve volném čase – hrál se volejbal, fotbal, softball, došlo na noční hry, zpívání s kytarou, bubnování na djembe, opékání a posezení u ohně. Svou samostatnost a kulinářské dovednosti si děti vyzkoušely během vaření v přírodě. Díky návštěvě hasičů z JSDH Hněvotín s velitelem Lukášem Burďákem jsme si pak všichni mohli vyzkoušet svou rychlost a zručnost v hasičském útoku, a užít si dětskou radost v pěně, kterou pro nás za odměnu na louce nachystali – děkujeme.

KLIKNUTÍM NA LIBOVOLNOU FOTOGRAFII ZOBRAZÍTE GALERII

Dětský domov v Budišově nad Budišovkou děkuje Velitelství výcviku ve Vyškově, brigádnímu veliteli generálu Ing. Jánu Kožiakovi, za umožnění pobytu a tím zrekreování našich dětí ve výcvikovém zařízení Barnov - VVP Libavá a to v době od 10.8.-23.82015.

Zároveň děkujeme mjr.Ing. Milanu Bielakovi, náčelníku SOVZ Libavá, který se o nás velmi dobře organizačně postaral a na Barnově nás poctil i svou návštěvou.

Těšíme se na další výbornou spolupráci.

 

Letní tábor Liščí mlýn

Letošní prázdninové dobrodružství se neslo v duchu „Indiánského léta“. Druhá červencová sobota pro naše děti znamenala velkou výpravu za indiány na Liščí mlýn, který se nachází hned za Frenštátem pod Radhoštěm. Během týdenního pobytu děti zažily spoustu legrace a dobrodružství. Navštívil nás „Šaman“ , vzal nás do indiánské vesničky a v týpí nám vyprávěl, jak vlastně indiáni žili, co všechno si dokázali vyrobit sami, provedl nás vesničkou přes „potní chýši“, „taneční arénu“, „pohřebiště“.

Počasí nám také přálo, lanovkou jsme vyjeli až k soše Radegasta. Všichni jsme odjížděli se společným přáním – příští rok společně zase na Liščí mlýn!

Děkujeme všem, kteří se na tomto skvělém táboře o nás starali, zejména organizátorům akce z SVČ Budišov nad Budišovkou.

 

červenec/srpen 2015  Tábor "NÁVRAT ČERNÉHO HŘEBCE"

O letních prázdninách vyrazilo pět dětí ve věku 8 - 11 let na letní tábor "Návrat černého hřebce". Přivezli si nezapomenutelné zážitky, našli si nové kamarády a naučili se pečovat a starat o koně, včetně jízdy na nich. Tábor pořádala Dětská agentura Opava.

SLAVATA TRIATLON TOUR, 11.6.2015, Olomouc

„Dá se říci, že Slavata Triatlon Tour je takovou střechou toho všeho, co dělám, je to prostředí, kde mohu spojit všechny ty děti jak z dětských domovů, tak základních škol. Je to triatlonová tour, která dává šanci naprosto každému dítěti. Snažím se spojit dva rozdílné světy, které naše společnost oddělila a přitom si každý zasluhuje dostat rovnocennou šanci. V rámci této série závodů je na každém závodě možnost si zapůjčit kolo a vybavení, čímž dávám šanci i dětem z rodin, které si třeba nemůžou kolo dovolit, ale přesto by chtěly, aby si jejich děti tento krásný sport mohly vyzkoušet. Dávám jen šanci, kterou jsem já sám v dětství nedostal a musel za ní bojovat – to je Slavata Triatlon Tour“

Tomáš Slavata

13.6. Soutěž dětí z dětských domovů v jízdě dovednosti a duatlon DD Čeladná

2. místo duatlon dívky

3. místo jízda dovednosti mladší děti (z 25. soutěžících) 

30.5. TURNAJ DĚTSKÝCH DOMOVŮ ve VODNÍM FOTBÁLKU - MELČ

Za pozvání na turnaj jsme se "odměnili" celkovým vítězstvím - i když to na nafukovacím hřišti klouzalo, čvachtalo a bolelo, kluci se nevzdali a kromě radosti z 1.místa zažili i spoustu zábavy a legrace. Díky všem z Melče za originální soutěž, kterou děti ocenily, a taky za grilovačku a zvládnutí nepřízně počasí :-)

6.3. Mezinárodní závody ve sjezdovém lyžování v Polsku, Istebnik Zlaty Gron
3. místo 

Lyžařské závody v obřím slalomu se skutečnily v rámci projektu financovaného z Operačního fondu česko-polské přeshraniční spolupráce. Prezentovány byly jako závody o pohár starosty města Mszana. 150 účastníků (100 z Polska, 50 z ČR) se utkalo ve čtyřech kategoriích od nejmenších školáků až po důchodce.

Vzhledem k tomu, že závodníci z Budišova dorazili na místo s mírným zpožděním, neměli čas si trať předem vyzkoušet a jeli hned naostro. I přesto dokázali získat několik druhých a třetích míst ve svých kategoriích, Marek z našeho dětského domova byl 3. z 37 závodníků v dané věkové kategorii - ukázal svou šikovnost a zúročil vše, co ho tety a strejdové lyžaři v domově naučili :-)

Zdroj: Budišovský zpravodaj 2/2015

10.1. Volejbalový turnaj v Lichnově

Zahráli jsme si a získali dobré 3.místo :-)

 

24.1.  Plavecké závody Opava

 2 místo 25 m P dívky, 3 místo 25 m VZ dívky, 2 místo 50 m VZ chlapci
 

9-13.únoraLyžovačka o jarních prázdninách - chata Sedmikráska, Malá Morávka

Letošní jarní prázdniny jsme vyrazili na hory do Jeseníků. U nás doma už sice sníh nebyl, ale hory nezklamaly a přivítaly nás sněhovou nadílkou. Bydleli jsme v útulné chatě, Sedmikrásce. Ti zdatnější v lyžování nebo snowboardování si užili každodenní lyžovačku ve skiareálu Kopřivná. Menší děti řádily ve sněhu s tetami a strejdou. Nechyběla bobovačka, sáňkování, koulování a skákání do sněhu. Všichni jsme si nakonec vyzkoušeli lyže a učili se pod dohledem instruktora a tet, snad to do příštího roku nezapomeneme:). Na závěr jsme kolem "naší" Sedmikrásky postavili několik kamarádů sněhuláků, kterým nechyběl pořádný úsměv - podle fantazie našich dětí.Počasí nám přálo a svítilo sluníčko téměř celý pobyt, mohli jsme proto být na horském vzduchu od rána do večera - až jsme málem zapomněli zlobit. Každý večer jsme do jednoho padli do postelí a těšili se na další den :)

 

"Uvidíme, co nás čeká v tomto roce..." :-) (Vánoční besídka 18.12.2014, vánoční zvyky)

Chtěli bychom poděkovat všem sponzorům a dárcům, kteří projevili dobrou vůli a pomohli s Vánočními dárky pro naše děti - některým jsme poděkovali již během vzájemné komunikace, ostatním přejeme dobrý a šťastný rok 2015!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 


Kontakt

Dětský domov a Školní jídelna, Budišov nad Budišovkou, příspěvková organizace

Československé armády 718
74787 Budišov nad Budišovkou


556 305 136