CO JE U NÁS NOVÉHO

ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 - AKTUALITY

6.12. Klub MARLEY Ostrava

"Nechceme spasit svět ani upozorňovat nad hrůzou světa. Svět je jaký je a o barvě brýlí, které si nasadíme, rozhodujeme jen my sami. Ale někdy můžeme lidem, kteří na ně prostě nemají, pomoci koupit brýle o odstín světlejší, než by sami doufali."

nezisková organizace Černobílý svět, VIII. ročník projektu Beats4kids.

 

 

10.11. Vítání Martina na bílém koni

Sotva se v neděli setmělo, vydali jsme se s rozsvícenými lampióny skrz tmu tmoucí oslavit svátek sv. Martina z Tours. Večer, kdy prostor před kostelem Nanebevzetí Panny Marie ožil ohnivými kouzly kejklířů, hudbou a mystickým příběhem, byl magický určitě nejen pro děti. Připomněl středověká mystéria, divadla hraná před katedrálami.  Podvečer byl sice po krásném dni téměř mrazivý, ale prvních sněhových vloček jsme se nakonec nedočkali. Martin na bílém koni se přesto objevil a symbolicky převedl průvod plný dětí a světýlek z období hojnosti do období zimy.

 

26.10. PEOPLE OF OMAN 

Díky pozvání paní Pavlíny Havranové jsme se mohli s dětmi zúčastnit uzavření galerie, ve které proběhla výstava fotografií PEOPLE OF OMAN a výtvarných prací Jakuba Tomance.  Zároveň jsme se už podruhé setkali s dobrými lidmi z neformálního projektu Tyrkys dětem a udělali si tak vzájemně radost.

 

19.10. Uspávání broučků

S malými jsme vyrazili na akci SVČ a užili jsme soutěže pod širým nebem, malování na obličej a podzimní sluníčko. Nakonec děti uložily do malých domečků k zimnímu spánku broučky a zvířátka, které se vyrobily z kaštanů a jiných materiálů.

 

 

 28.9.  POHÁDKOVÝ DEN V  HRANICÍCH N.M.

Na 6. ročník akce "KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ - PROCHÁZKA PŘÍRODOU" nás do Olomouce pozvalo sdružení Spolek žen Rouské. Den plný dětí, soutěží, hudby, živých zvířátek a zajímavého programu se povedl jak díky sluníčku, tak díky skvělým lidem - zdravíme zejména paní Hreškovou, která měla s organizací opravdu plné ruce práce :-). Děkujeme za pozvání.

 

 

PRÁZDNINY 2013

 

PROŽITKOVÝ KURZ "ČERNÝ POTOK"

Na sklonku prázdnin se naše děti zúčastnily desetidenního pobytu v cyklokempu ,,Černý potok“ nedaleko městečka Vidnavy, který se uskutečnil ve spolupráci se SVČ Budišov n. B. Celý pobyt byl pojatý svým programovým zaměřením jako prožitkový. Kromě adrenalinových aktivit, kterých nebylo málo, se mohly větší děti pod vedením instruktorů Pepy a Kuby realizovat i v oblastech výtvarných, dramatických a komunikačních. Samozřejmě nemůžeme opomenout naše nejmenší děti, které se společně s tetami Ivetou, Katkou, Leou a Hankou věnovaly spíše lehčím aktivitám. Využili jsme zdejšího krásného prostředí k výšlapům, pozorování přírody, povídání o zvířátkách, stavěli jsme vodní ,,mini“hráze ve zdejším potůčku a domečky pro lesní skřítky, sportovali apod. I naši nejmenší se zúčastnili nejrůznějších lanových aktivit,  vyzkoušeli si svou odvahu  na pohádkové noční stezce, šikovnost a fantazii při vyrábění lesních postaviček.  K fantastické prázdninové atmosféře přispělo sluníčko, koupání a vůbec pobyt v neporušené přírodě, která nás celou dobu obklopovala. Děkujeme také Pepovi Poljakovi za dobře připravené "dobrodrůžo v přírodě" a zároveň se těšíme na nové zážitky o příštích prázdninách.                                          

LETNÍ TÁBOR BARNOV

 

 

 

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

ALBERT TRIATLON TOUR 2013 - KRNOV

 

Albert Triatlon Tour 2013 FOTOGALERIE

 

TYRKYS DĚTEM

Děkujeme všem dobrým lidem ze Spálova za bezva akci a hezky strávené odpoledne v Panské zahradě - organizátorům, Základní škole, dobrovolným hasičům a všem ostatním.

ZLAŤÁCI - FINÁLE V BRNĚ !

 

Postoupili jsme do finále velké foodstylingové soutěže dětských kuchařských týmů na divokou kartu poroty a ve finále v Brně získali Silva, Lukáš a Patrik  krásné 3. místo.

Jednalo se o talentovou show s názvem Zlaťáci v kuchyni pod záštitou Nadačního fondu Albert, která měla za cíl probudit v dětech zájem o zdravé potraviny a přípravu jednoduchých pokrmů z nich.

Finále v Brně moderoval Jirka Mádl a v porotě zasedli odborníci na zdravou výživu a profesionální kuchaři.

 

25.5.2013 proběhl v domově zážitkový workshop - muzikoterapie pro děti. Bylo opravdu veselo, víc se dozvíte zde.

 

duben 2013 - výstava FOTIT MůŽE KAŽDÝ - o tom, jak jsme se učili fotit  a co z toho vzešlo - PŘEČTĚTE SI VÍC

MALÍ HASIČI :-)

 

 

Návštěva SDH Budišov nad Budišovkou se strejdou hasičem

 

JARNÍ PRÁZDNINY - chata Lucka, Václavov u Bruntálu

pohodička na sněhu a výuka lyžování :-)

 

8.2.2013 přidány fotky z maturitního plesu  Open Gate - Boarding School v sekci OPEN GATE  (zde)

 

VÁNOCE V RAMZOVÉ (20.-26.12.2012) a zimní vzdělávací pobyt v Koutech nad Desnou (18.-25.1.2012, z projektu Euforall)

13.12.2012 proběhl u nás v domově Den otevřených dveří :-)

29.9.2012 - hurá na branný závod s dětmi do St. Oldřůvek - pořádal Klub vojenské historie

28.9.2012 jsme vyrazili s malými i velkými po břidlicové stezce údolím Budišovky a posbírali odpadky po lidech, kteří nemají úctu k přírodě. A zároveň jsme se pěkně prošli a užili si spoustu legrace :-)

 


 


Kontakt

Dětský domov a Školní jídelna, Budišov nad Budišovkou, příspěvková organizace

Československé armády 718
74787 Budišov nad Budišovkou


556 305 136