AKTUALITY 2016

AKCE, SOUTĚŽE, VÝLETY a JINÁ DOBRODRUŽSTVÍ

v tomto roce :-)

Podrobný přehled aktivit si můžete prohlédnout ve výročních zprávách ZDE

Vánoční zpívání v Letokruzích

Tak jako každý rok jsme se s dětmi vydali na vánoční návštěvu babiček a dědečků do domova důchodců „Letokruhy“. Chtěli jsme je potěšit v předvánočním čase, rozdat drobné dárečky, zazpívat koledy. Letos jsme měli šikovné hudebníky, na trumpetu zahrála Sára, Nela na trombón, Julie na flétnu. Ostatní děti zazpívali koledy, rozdaly dárečky. „Starouškové“ byli moc dojatí, my ostatní také. Slíbili jsme si další návštěvu na Velikonoce. Už teď se moc těšíme.

 

 

„ Otwarte serce dzieciom“

PARTNERSKÁ ÚČAST DĚTSKÉHO DOMOVA NA REALIZACI MIKROPROJEKTU

Náš dětský domov se začátkem roku zapojil do mikroprojektu jako partner polského dětského domova.

Společné setkávání započalo již v únoru 2016, kdy jsme navštívili Dětský domov v Kuźni Raciborskiej. Zařízení nám bylo představeno paní ředitelkou a jejich zřizovatelem. V dubnu přijeli polští představitelé zase k nám do Budišova. Diskutovalo se o možnostech spolupráce v rámci Fondu mikroprojektů v Euroregionu Silesia se snahou vytvořit společný projektový záměr, který bude zaměřen nejen na děti, ale i pedagogické pracovníky.

Polskou stranou byl vybrán k realizaci vypracovaných záměrů rekreační objekt AQUABRAX Szymocice. Zde proběhlo setkání pedagogů a postupně i všech dětí z obou dětských domovů. Pod názvem „Otwarte serce dzieciom“ je mnohému napovězeno. Našim, těžkým osudem „poznamenaným“ dětem, se snažíme pomoci různými metodami....

POKRAČOVÁNÍ ZDE

 

DĚTSKÝ DOMOV BUDIŠOV NAD BUDIŠOVKOU VYHRÁL V HLASOVÁNÍ BERTÍKŮ

Díky NADAČNÍMU FONDU ALBERT máme možnost v rámci již druhého projektu podpořit talent a nadání našich dětí.

Každý z životních příběhů našich dětí je velmi specifický a nelehký. Zaslouží si zájem a podporu už jen proto, že si své osudy dobrovolně nevybrali – jsou to přece malé děti. Podpora talentu a nadání, zájmů, koníčků je nezbytnou součástí rozvoje osobnosti těchto dětí, přičemž cílem je samozřejmě plnohodnotné zapojení do života společnosti po odchodu z dětského domova. Během sportu dochází u našich dětí k uvolňování emočního napětí, což pomáhá řešit jejich problémy. Díky fotbalu děti navazují v regionu a místě velmi dobré kontakty a sociální vazby, což pomohlo několika klientům po odchodu z dětského domova v minulých letech najít si zde práci, bydlení a partnerský vztah, zvládnout přechod do samostatného života a zároveň u aktivního sportu – fotbalu – zůstali. A věříme, že jednou se ze všech našich malých „sportovců a muzikantů“ stanou stejně úspěšní mladí lidé, jako naše studentka psychologie z University of Glasgow.

VÍCE O PROJEKTU ZDE

tisková zpráva zde

 

Návštěva jezevčího útulku

Druhou listopadovou sobotu jsme se vydali na výlet do přenádherného prostředí olomouckého Svatého kopečku. A že to nebyl výlet jen tak ledajaký. Byla to totiž výprava do psího útulku neziskové organizace Jezevčíci v nouzi z.s. A jak už z názvu vyplývá, na místě nás čekaly téměř dvě desítky jezevčíků bez domova...

POKRAČOVÁNÍ ZDE

 

Galavečer La Sophia 2016

Tento večer bývá slavnostní tečkou za celým ročníkem Talent La Sophia. 3.10. jsme se s vybranými dětmi vypravili do Prahy na letos již VIII. ročník. Z našeho zařízení měli to štěstí tři mladí fotbalisté, kteří se během roku zúčastnili táboru a které tento projekt podporuje v jejich talentu. Projekt Talent La Sophia je největším a stěžejním mezinárodním projektem obecně prospěšné společnosti La Sophia, který má svou tradici a velkou úspěšnost. Ze všech talentovaných fotbalistů z celé ČR dva naši chlapci obsadili krásné 2. a 3. místo. Odnesli si nejen ocenění a spoustu krásných darů, ale také možnost zúčastnit se tohoto projektu i v příštím roce. Všichni jsme si slavnostní večer moc užili a nejen děti se už teď těší na další spolupráci.

Za DD Bc. Michaela Kneblíková

 

BUDIŠEK CUP 2016   - 10. turnaj dětských domovů v malé kopané

V neděli 18. září proběhl na hřišti dětského domova již  10.ročník turnaje v malé kopané pro děti z dětských domovů v MSK pod názvem BUDÍŠEK CUP 2016.

Na počasí jsme měli štěstí – pršelo den předtím i den poté, ale nám ne. Atmosféra byla skvělá jako vždy:  8 týmů, 50 dětí, dramatické penaltové rozstřely, tým složený narychlo z dětských diváků a náhradníků, napínavé semifinále mezi Budišovem „A“ a Budišovem „B“, které si užili zejména strejda Míra a Janek coby trenéři, hezké akce, radost vítězů a smutek poražených.  Spravedlivě rozdělené ceny, medaile a diplomy nakonec potěšily každého.  Naše děti vybojovaly 1. a 4.místo, pohár pro vítěze a cenu pro nejlepšího střelce (David Greško).

Turnaje se zúčastnily dětské domovy z Ostravy Hrabové, Nového Jičína, Melče, Lichnova a Fulneku, kterým touto cestou děkujeme za účast.

Turnaj byl uspořádán s finanční podporou NADAČNÍHO FONDU ALBERT v rámci projektu Talent a nadání 2016.

Výsledky:

  1. Budišov „A“
  2. Ostrava Hrabová
  3. Melč
  4. Budišov „B“
  5. – 8. N.Jičín, Fulnek, Lichnov, „EURO“

Tento projekt byl finančně podpořen Nadačním fondem Albert   

 


 

LETNÍ TÁBOR pro děti z DĚTSKÉHO DOMOVA

BARNOV 2016

Hned zkraje prázdnin se děti z dětského domova v Budišově n.B. a z DD Ostrava Hrabová dočkaly svého oblíbeného čtrnáctidenního tábora. V rámci celotáborové hry PIRÁTI A NÁMOŘNÍCI se vrhly na nejrůznější hry, soutěže a aktivity. Výšlap na Hadinku, hra na medvědy, závod v plavbě na člunu, střelba z luku a vzduchovky, sumo, to vše již dobře znají z předchozích let, ale přesto se táborové dovádění nikdy neomrzí.  Atmosféru námořnických dobrodružství dodal  ručně malovaný hrací plán, kde mohly týmy „plout“ po neprobádaných mořích a pojmenovávat nové země a ostrovy. Odvahu mohly děti vyzkoušet na opravdu zdařilé strašidelné noční stezce, týmového ducha prověřily kolektivní soutěže, každý mohl vyniknout v něčem jiném.  Sice nebylo počasí jako na rovníku, ale námořníci nakonec přežili i bouře a deště, a dospělým se snad povedlo připravit jim prázdniny jak mají být.

Poděkování patří nejen strejdům a tetám, jejich kamarádům a známým jejich kamarádů :-), ale hlavně těm, bez kterých by se vše nepodařilo zorganizovat:

Děkujeme zejména:

Velitelství výcviku –VOJENSKÉ AKADEMII Vyškov, Veliteli brig. gen. Ing. J. Kožiakovi,

Velitelství VVP Libavá - kpt. Bc. Václavu Přikrylovi,

SVOZ Libavá  – nrtm. Martinu Houhovi,

správci ubytovacího zařízení Josefu Siažikovi,

Nadaci ČEZ, která tábor finančně podpořila,

a  Marku Grygarovi, který nám na tábor už podruhé převezl vše potřebné (a nebylo toho málo)

 

20-22. května jsme s dětmi opět po několika letech vyrazili do Prahy na báječný festival spojený se soutěží.

OUT OF HOME organizuje o.s. Mimo Domov, tento rok již po desáté. Akce se zúčastnilo 19 dětských domovů z celé ČR. Out of Home je ojedinělým sportovním festivalem s moderními principy pro děti z dětských domovů. Jeden ze dní v roce, který těmto dětem přinese spoustu emotivních zážitků – týmové soutěžení, setkání s osobnostmi uměleckého a sportovního světa, exhibice, atrakce a živé koncerty, motivace, vítězství, ale i prohry a příležitost, naučit se s nimi vypořádat.

Náš devítičlenný tým si mohl v sobotu na třech vylosovaných stanovištích vyzkoušet své znalosti a dovednosti. Na VŠ uměleckoprůmyslové v Praze si pod dohledem studentů a designerů ušili dle své fantazie panenku pro UNICEF (již dlouho fungující projekt, kdy se pomocí prodeje panenek přispívá na léky pro děti v některé z afrických zemí). V Muzeu Policie ČR se na dvě hodiny stali kriminalisty – ocitli se na místě zločinu a vyzkoušeli si některé postupy vedoucí k odhalení pachatele, včetně porovnávání otisků prstů, a střelbu na terč. Na malé scéně nezávislého divadla D21 se seznámili s projektem Život Nanečisto a mohli předvést, jak jsou schopni fungovat jako tým, vyzkoušet si zábavnou formou pracovní rozhovor a ukázat, jak se umí vypořádat s různými nástrahami samostatného života. Během celého dne měli za úkol také zorientovat se v Praze a v dopravním systému, najít jednotlivá stanoviště a prokázat týmového ducha.

Vyhlášení soutěží se letos odehrálo večer v Paláci Akropolis, kde se o hudbu postaral DJ Friky a vystoupilo například akrobatické Duo Dae Men z Brna, vítěz soutěže Československo má talent 2010.

Pozdravujeme naše skvělé asistentky :-)

Kliknutím na obrázek otevřete fotogalerii.

 

STUDIUM V GLASGOW

Více informací se dozvíte kliknutím na fotografii :-)

PLAVECKÉ ZÁVODY V OPAVĚ

Tak nám to pěkně zacinkalo :-) - žádná zlatá, ale celkem 8 medailí je hezký počin našich malých plavců :-))

16.1.2016 jsme se zapojili do projektu Roz(h)led obecně prospěšné společnosti Nadání a dovednosti.

VÍCE INFORMACÍ O PROJEKTU

Projekt  je zaměřen na podporu vzdělávání, zájmu o budoucí kariéru a zaměstnatelnost mladých lidí vyrůstajících v pěstounské péči nebo v dětském domově.

Naši studenti mají možnost získat motivaci, poznatky z praxe, kontakty a informace týkající se budoucího zaměstnání. Zúčastní se mj. workshopu s kariérní poradkyní, simulace pracovního pohovoru, individuálních exkurzí ve firmách dle své studijní profilace a stínování ve firmách - krátkodobých stáží.

 

Děkujeme zaměstnancům Krajského úřadu MSK za vánoční dárky pro děti z našeho dětského domova.

Děkujeme všem dárcům a "Ježíškům", kteří se z dobré vůle podíleli na tom, aby naše děti měly hezké a spokojené Vánoce. Přejeme Vám všem do Nového roku hodně štěstí a úspěchů.

zaměstnanci KRAFT FOODS a Eva Dolejší

TANGO, GLS a LEKSYS

zaměstnanci KÚ MSK

o.s. VESPOJENÍ

OC BREDA

firma PETRON SERVIS

 

 


Kontakt

Dětský domov a Školní jídelna, Budišov nad Budišovkou, příspěvková organizace

Československé armády 718
74787 Budišov nad Budišovkou


556 305 136