JAK SI UŽÍVÁME ROK 2019

Podrobný přehled aktivit si můžete prohlédnout ve výročních zprávách ZDE

13. ročník turnaje v malé kopané  pro děti z dětských domovů v Moravskoslezském kraji

V sobotu 5.10.2019 jsme uspořádali 13. ročník turnaje v malé kopané BUDÍŠEK CUP pro děti z dětských domovů v Moravskoslezském kraji. Fotbal si přijeli zahrát kluci i holky z dětských domovů z Frýdku -Místku, Ostravy-Hrabové, Melče, Radkova, Lichnova a z SVČ Vítkov, které doplnily týmy Budišov „A“ a Budišov „B“. .. ČÍST DÁL

Letní tábor na chatě Portáš

Letošní prázdninový tábor s dětmi jsme strávili pro změnu na kopcích, v horském hotelu Portáš, v malebném prostředí Javorníků, od 8. do 18.července.... ČÍST DÁL

Beach volejbal dětí z DD v rámci Turnaje světové série FIVB v plážovém volejbale Ostrava Beach Open 2019

Turnaj v nádherném prostředí Dolní oblasti jsme VYHRÁLI :-)

NEJMILEJŠÍ KONCERT dětských domovů

Jak už se stalo tradicí i letos reprezentovaly děti dětský domov svým kulturním vystoupením na "Nejmilejším koncertě DD", tentokrát v Havířově. Opět to bylo velmi milé setkání jak dětí,  které se už navzájem znají, tak tet a strejdů, kteří je přišli podpořit. Na scéně se vystřídaly jak herecké výkony, tak zpěv i tanec. Nás potěšilo vystoupení našich dětí, které se umístily na krásném 2. místě s divadelním představením"Polednice" a Julie s recitací básně za doprovodu příčné flétny, na 3. místě. S radostí jsme se vraceli domů. Samozřejmě nechybělo závěrečné veselí a pohoštění:)

TURNAJ DĚTSKÝCH DOMOVŮ V DISCGOLFU

8. května jsme v areálu autokempu a lesoparku uspořádali tradiční soutěž pro dětské domovy z Moravskoslezského kraje v DISCGOLFU.

...ČÍST DÁL

PŘEBÍRÁNÍ CENY V POSLANECKÉ SNĚMOVNĚ ČR

Že jsou naše děti nadány také umělecky, dokázala Nela, která se svou kresbou obsadila jedno z vítězných míst výtvarné soutěže (NE)BEZPEČNÝ SVĚT CHEMIE, v kategorii 11-16 let. Na slavnostní vyhlášení vítězů byla dne 22.5. pozvána do Prahy do Poslanecké sněmovny ČR.   ČÍST DÁL

DUKLA BAVÍ DĚTSKÉ DOMOVY

V úterý  21.5.  jsme se za krásného počasí zúčastnili akce pořádané městem Hranice a vojenskou posádkou v Hranicích "DUKLA BAVÍ DĚTSKÉ DOMOVY".  ČÍST DÁL

REGIONÁLNÍ SPORTOVNÍ HRY OSTRAVA

V sobotu 18.5. se naše děti zúčastnily atletických závodů v Ostravě Zábřehu. Děti se účastnily jednotlivých atletických disciplín a fotbalového zápasu. Všichni se velmi snažili a výsledkem byla dvě první místa ve sprintu a skoku dalekém. Děti se setkaly s kamarády z jiných dětských domovů a vyměňovaly si své zážitky. Dětem se akce velice líbila.

Klára Sněhotová, pedagogický pracovník

UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO

Také letos jsme se v sobotu 27.4. 2019 zapojili do celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Naše děti navázaly na práci budišovských hasičů a vyčistily tok Budišovky a související údolí od autokempu téměř po chatoviště Čermenský mlýn. Akci se nám podařilo organizačně zvládnout, bez úrazu, s aktivním nasazením všech účastníků i toho nejmladšího, který nedávno oslavil teprve druhé narozeniny. Všem "sběračům" a strejdovi Danovi za občerstvovací zázemí velké dík.

Ivana Štefková, pedagogický pracovník

SLAVATA TRIATLON TOUR V KARVINÉ

S dětmi využíváme každé možnosti prezentovat jejich pohybové nadání na sportovních soutěžích všeho druhu. Dětský triatlon pořádaný bývalým závodníkem Tomášem Slavatou patří pravidelně mezi ně.  Letos byla úroda medailí menší než obvykle, ale i tak si 1. a 2.místo ve své věkové kategorii vybojovali Vojta a Štěpán, zejména taktickým výkonem a skvělým během. Double o to cennější, že v Karviné byla mnohem větší konkurence, než v Olomouci, kam jsme jezdívali v minulých letech. Největším zážitkem byl ale start našeho dvouletého Kubíka, který v kategorii 4-6 let (odrážedlo J) poprvé v životě soutěžil a co víc – po velkém dramatu jsme předběhli maminku se stejně starou holčičkou a v běhu už jsme až do cíle, za velké podpory našich kluků, v pohodě udrželi čtvrté místo a nebyli poslední! Blahopřejeme.