PODEJ MI RUKU - Bertíci 2017

ANOTACE PROJEKTU

Projekt je zaměřen na podporu vzdělávacích a sociálních potřeb dětí z Dětského domova v Budišově nad Budišovkou (www.ddbudisov.cz), s důrazem na rozvoj sportovního a jiného nadání a talentu konkrétních dětí. Cílem projektu je individuální podpora vzdělávacích a sociálních potřeb vybraných dětí z našeho zařízení, u kterých bylo vyhodnoceno, že aktivity budou mít pozitivní vliv na jejich osobnostní a sociální rozvoj, rozvoj sportovního a jiného nadání a talentu. U všech aktivit se počítá se spoluúčastí našeho zařízení.

Jedná se o podporu konkrétně nadaných dětí z našeho DD:

* tři hudebně talentované dívky – sestry – které již třetím rokem (i díky podpoře NF Albert) pokračují úspěšně ve výuce na LŠU, účastní se nejrůznějších vystoupení v rámci DD a LŠU.

* podpora studia: studium na University of Glasgow – podpora nadané dívky, která je v našem dětském domově odmalička, podařilo se jí úspěšně absolvovat prestižní osmileté gymnázium Open Gate – Boarding School v Říčanech u Prahy a získala stipendium na univerzitě ve Skotsku, kde v současné době studuje psychologii. Maturitní studium 2 mladých lidí v ČR s předpokladem dalšího studia na VŠ.

* podpora deseti malých fotbalistů a uspořádání tradičního turnaje v malé kopané BUDÍŠEK CUP 2017 pro děti z dětských domovů Moravskoslezského kraje.

* podpora šesti pohybově nadaných dětí v rámci gymnastického kroužku a jiných aktivit

* podpora sociálních vztahů formou letních zážitkových pobytů

 

TISKOVÁ ZPRÁVA - informace o projektu

 

 

REALIZACE PROJEKTU - AKTUALITY 2017:

 

29.5. GYMNASTICKÉ ZÁVODY "NA OSTŘÍ NOŽE"

Děti si vyzkoušely první ostrý závod ve sportovní hale Mendelova Gymnázia v rámci gymnastriálních dnů města Opavy. Akce byla pěkně zorganizovaná, v příjemné atmosféře z Pavlíka a holek rychle spadla počáteční tréma. Medaile nakonec dostávali všichni, třetina zlaté, třetina stříbrné, třetina bronzové, podle bodového hodnocení rozhodčích. Rozhodně naši ale nepropadli - z asi 30 dětí ve starší kategorii v součtu bodů se umístili v horní polovině.

STUDIUM NA UNIVERSITY OF GLASGOW - GRADUACE

TURNAJ V MALÉ KOPANÉ "BUDÍŠEK CUP" 2017

V říjnu jsme uspořádali už 11.ročník tradičního turnaje v malé kopané Budíšek Cup 2017 pro děti z dětských domovů z Moravskoslezského kraje. Turnaj pro pět týmů (Radkov, Melč, Ostrava-Hrabová, Lichnov, Budišov n.B.) proběhl poprvé uvnitř ve sportovní hale.

Kromě chlapců, kteří  pravidelně hrají v různých soutěžích budišovského TJ Spartak, si na turnaji zahráli i kluci, kteří do fotbalu nechodí a prostor ke střídání dostala na vlastní přání také jedna šikovná dívka. V turnaji jsme ani tak neměli konkurenci, vyhráli jsme s přehledem všechna utkání , Čestmír byl vyhlášen nejlepším hráčem a David Chung nejlepším brankářem turnaje s jedinou inkasovanou brankou. 

Máme radost, že jsou naši chlapci oporami TJ Spartak a dělají radost fanouškům budišovského fotbalu, i díky dlouhodobému vedení strejdů z domova. Pořádáním soutěží pro dětské domovy se mj. snažíme dělat dobrou reklamu našemu městu.

 

 


 


Kontakt

Dětský domov a Školní jídelna, Budišov nad Budišovkou, příspěvková organizace

Československé armády 718
74787 Budišov nad Budišovkou


556 305 136