novinky v roce 2014

 

Vánoční prázdniny Loučná nad Desnou

DUŠIČKY (památku zesnulých)

jsme si s dětmi připomněli zapálením svíček na hřbitově a vydali se také na strašidelnou a kouzelnou noční stezkou plnou duchů, kterou pro děti nachystal Klub rodičů a přátel školy.

 

25.10. Branný den ve Starých Oldřůvkách  -  sportovní odpoledne pro děti přichystané Klubem vojenské historie St.Oldřůvky

18.10 - Vyřež/š si dýni

Oblíbená akce v Arboretu Nový Dvůr u Opavy - dýně a tykve všech druhů, barevné listí z cizokrajných stromů, zkrátka hezký podzim v dendrologické zahradě

 

5.10  SLUNEČNICE DĚTEM - sportovně vzdělávací den pro dětské domovy v Ostravě Porubě - 2.a 4.místo

 

 

3.10. Lubošek – malíř šikula

Rádi bychom se s vámi podělili o naši velikou radost, kterou nám udělal náš Lubošek Matýsek! Je to pětiletý hnědooký klučina, se kterým sice šijí všichni čerti, určitě ho někteří z vás znají z Mateřské školky, ale moc mile nás tety a strejdy překvapil, když se umístil na krásném druhém místě ve výtvarné soutěži Dětských domovů ING BANK Fondu Nadace Terezy Maxové dětem ve věkové kategorii 0-7let. Věříme, že svůj talent bude dále rozvíjet a my mu moc držíme palce!!!

teta Lea

25.9. nové nástroje v muzikoterapii - díky Beats4Kids

 

 

BUDIŠEK CUP 2014 - turnaj dětských domovů v malé kopané v Budišově nad Budišovkou

více informací o tom, jak vše dopadlo, si přečtěte ZDE.

 

SRPEN 2014 - Jazykový pobyt v Brightonu, Anglie

 

srpen 2014

LETNÍ TÁBOR BARNOV VE VVP LIBAVÁ

  FOTOGALERIE  a POVÍDÁNÍ O TÁBOŘE

Dětský domov V Budišově nad Budišovkou děkuje veliteli VOJENSKÉ AKADEMIE ve Vyškově brigádnímu generálu Ing. Jánu Kožiakovi za povolení pobytu dětí na výcvikovém zařízení Barnov ve VVP Libavá v době od 18.7. – 31.7.2014.

Zároveň děkujeme i veliteli mjr. Ing. Milanu Bielakovi z z VVP Libava za příjemnou spolupráci.

 

 

25.7. SÁMOVKA  - 2.místo v soutěži

 

Studium psychologie na Univerzitě v Glasgow

Nikola zahájila v loňském roce studium na University of Glasgow (skotskou gaelštinou Oilthigh Ghlaschu). Univerzita je známým centrem vzdělání a výzkumu ve Skotsku, s mezinárodní pověstí a čtvrtá nejstarší v anglicky mluvícím světě a patří mezi největší a nejprestižnější vzdělávací místa v Evropě.

Studium bylo umožněno díky stipendiu  a studijní potřeby a náklady na pravidelné dojíždění domů zajistilo finanční krytí z příspěvku Nadace EDUCA.

První měsíce nebyly vůbec snadné - neznámé kulturní prostředí, cizí země, neznámí lidé  a především nutnost spolehnout se sama na sebe. Pro roce zkušeností se společně s Nikou můžeme radovat a těšit se z jejich úspěšných studijních výsledků. Jsme na ni pyšní! Do nastávajícího studijního roku ji budeme nadále psychicky a finančně podporovat a tím ji vytvářet zázemí a zároveň nahrazovat rodinu.

červen 2014

Baška voda, Chorvatsko - ozdravný pobyt

BAŠKA - FOTO

Letošní léto jsme u nás, v dětském domově, zahájili již koncem června. Díky sponzorům jsme vyrazili do Chorvatska - za mořem, sluníčkem a teplem. Někteří z nás byli u moře poprvé, ale všichni jsme se moc těšili. Měli jsme štěstí, sluníčko nám svítilo, a tepla jsme si užili opravdu dost. Naše nejmladší děti se učily pomalinku plavat, i bez rukávků. Kromě toho jsme si, téměř všichni, vyzkoušeli šnorchlování, potápění, a ti nejodvážnější i skákání z mola. Komu se nechtělo do vody, užíval si slunečních paprsků na pláži. K moři a létu patří výborná zmrzlina, na které jsme si opravdu pochutnali. Každý den jsme si trošku zasportovali, a nejen kluci, hráli jsme fotbal, ping pong, někdy i badminton. Dokonce se mezi námi našli šikovní tanečníci a tanečnice. Naši kluci byli nadšeni z plavby na lodi podél pobřeží. Věříme, že se bavily opravdu všechny naše děti, od nejmenších až po ty nejstarší. Domů jsme si přivezli, kromě opálení, celou sbírku mušliček, kamínků a také zážitků.

Doufejme, že nám veselé vzpomínky a sluníčko zůstanou co nejdéle!

teta Bára

 

 

BUDIŠEK CUP - turnaj v malé kopané

 

NEJMILEJŠÍ KONCERT - BÁJEČNÉ VYSTOUPENÍ

 

odkaz na vystoupení

20-26.12. 2014
Vánoce v Loučné nad Desnou, penzion Oaza

 

 


Kontakt

Dětský domov a Školní jídelna, Budišov nad Budišovkou, příspěvková organizace

Československé armády 718
74787 Budišov nad Budišovkou


556 305 136