Davidův mlýn podzim 2013

V závěru října se naše děti zúčastnily navazující aktivity projektu KVIC Vím, co chci - vím, jak na to v areálu Davidova mlýna ve St.Těchanovicích. Celkem se nás vypravilo 21 – 17 dětí a 4 dospělí.

Tři dny prodlouženého slunečného víkendu jsme prožili společně s lektory - mladými lidmi z Brna - a s dětmi z dalšího domova. Pohybové hry, relaxace při malování barevných mandal nebo výrobě indiánských lapačů snů,  noční bojovka s Fantomasem, lanové aktivity, taneční, výtvarný nebo sebehodnotící workshop a "večírek", kde mohly děti předvést, co se během odpoledne naučily. Asi nejvíc si děti užily při hledání Big Bosse mafiánské rodinky, což byla instruktory dobře připravená strategická hra.

Kurz byl určen pro děti a žáky se sociokulturním znevýhodněním a byl součástí projektu KVIC „Vím, co chci – Vím, jak na to. Cílem programu bylo podpořit osobnostně sociální rozvoj dětí s nařízenou ústavní výchovou a posílit profesní kompetence vychovatelů. Samotné aktivity směřovaly k práci se skupinovou dynamikou ve společné skupině dětí a vychovatelů. Součástí byl i navazující kurz pro pedagogické pracovníky zaměřený na metodiku her, skupinovou dynamiku a podporu kreativity.

Aktivity samotné se zrodily z dobrých nápadů a zkušeností mladých lidí z o.s. Instruktoři Brno a Flow-Effect Brno, kteří se zabývají přípravou adaptačních, prožitkových a netradičních kurzů.

 

 


Kontakt

Dětský domov a Školní jídelna, Budišov nad Budišovkou, příspěvková organizace

Československé armády 718
74787 Budišov nad Budišovkou


556 305 136