Křeslo pro hosta 20.4.2012

Zajímavé povídání nejen o horách si pro děti připravila paní Pavlína, která v současné době pracuje v Praze v ČSOB a spolupracuje s Nadací Múzy.

Hlavním cílem přednášky bylo  ukázat dětem, jak je důležité mít svůj cíl a umět si za ním jít.

Děti nejdříve pomocí pantomimy předváděly, co nejraději dělají, jaká činnost je nejvíce baví. Pak jim Pavlína vyprávěla o svém nelehkém dětství, o tom, jak se s ním těžko vyrovnávala. Ona to nakonec dokázala, její sestra bohužel ne.

Myslím, že se v jejích strastech našla většina našich dětí.

Životní příběh Pavlíny pokračoval: přes všechno trápení vystudovala vysokou školu, na které se finančně udržela jen díky různým brigádám.

Jejím opravdovým snem bylo zdolat osmitisícovou horu v Himalájích, což se jí opravdu podařilo. Skončila sice výstup necelých 400 metrů pod vrcholem, uvědomila si ale, že "to" je ten její vrchol, maximum, kterého dosáhla a zároveň se mohla zdravá vrátit zpět.

Dětem na ukázku přivezla část své horolezecké výbavy, promítala videa a fotografie z Tibetu a Číny. Všichni byli jejím vyprávěním opravdu zaujatí, hlavně poutavým příběhem o výstupu na horu.

Pavlína si děti naprosto získala. Na závěr každý úplně bezprostředně mluvil o tom "svém" životním cíli. Děti zjistily, že hlavně na nich záleží, jak se budou jejich sny plnit.

Přednášky s hostem se zúčastnilo 10 dětí od 14 do 21 let.

 

 

 

 


Kontakt

Dětský domov a Školní jídelna, Budišov nad Budišovkou, příspěvková organizace

Československé armády 718
74787 Budišov nad Budišovkou


556 305 136